Özlem Saraç ile Doyasıya Yaşamak

özlem saraç ile ilgili görsel sonucu

Merhaba! Ben Özlem.

Oyuncu ve yazarlığın yanı sıra sertifikalı bütünsel beslenme ve sağlıklı yaşam koçuyum.

Bir oyuncu olarak bu mesleği seçtiğimden beri bedenime ve sağlığıma hayatım boyunca dikkat etmem gerektiğinin farkındaydım ama yaşam tarzımda nasıl yanlışlar yaptığımın çok da farkında değildim.

Kötü beslenmenin de etkisiyle 2008 yılında fibromiyalji hastalığına yakalandım.

Fibromiyalji kısaca yumuşak doku romatizması demek. Bir otoimmun hastalığı olan fibromiyalji bütün bağışıklık sistemini etkileyen ve etkileri kişiden kişiye değişen beter bir hastalık.

Bende etkilerini gastrit, kulak uğuldaması, göğüste ve sırtta geçmeyen, gezen ağrılar, adet düzensizlikleri, sürekli ve aşırı yorgunluk, baş ağrısı, sabah tutulmaları, görme bozuklukları, çarpıntı, uykusuzluk, el ve ayaklarda uyuşma, başımda ve yüzümde karıncalanma, panik atak, depresyon şeklinde kendini gösterdi.

Verilen ilaçlar, antidepresanlar, terapiler, kuru iğneler, masajlar, fizik tedaviler işe yaramadı.

Hasta olmaktan bıktığım bir gün iyileşmeye karar verdim.

İşe beslenmeden başladım.

Önceleri nereden başlayacağımı bilmediğim için çok tökezledim.

Sonra yavaş yavaş yaşam tarzımı ve beslenme alışkanlıklarımı düzenledim.

Günden güne kendimi daha iyi hissetmeye başlayınca sağlıklı yaşam hakkında derinleşmek istedim ve IIN’de (Institute for Integrative Nutrition)  Dr. Mehmet Öz, Mark Hyman, David Wolfe, Andrew Well gibi dünyaca ünlü uzmanlardan sıkı ve yoğun bir eğitim alarak Bütünsel Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Koçluğu sertifikamı aldım.

Bütünsel beslenme yolculuğumda sadece iyi beslenmeyi değil, ruhumu, ilişkilerimi, kariyerimi de beslemeyi, bedenimi dinlemeyi, kendime güvenmeyi ve sevmeyi öğrendim.

Açlığımı mutlulukla beslemek ve hayatımın her alanında yaratıcılığımı kullanmak için araçlar geliştirmek bir zamandır hayat felsefem.

Eğer siz de hayatınızda kalıcı ve sağlam değişiklikler yapmak, pozitif bir hayat tarzı yaratmak istiyorsanız benimle iletişime geçebilir, size özel hazırlanmış koçluk paketleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Günlük paylaşımlar ve sağlıklı tarifler beni instagram'dan da takip etmeyi unutmayın 🙂

Sevgiler,

Özlem

www.ozlemledoyasiyayasamak.com