Mucize Sensin – Sağlıklı Anne

DSC_0941

Bizler doğuyla batıyı, bilim ile holistik yaklaşımları biraraya getiren iki anne, eş, girişimci, sağlıklı ve lezzetli yemek tutkunu beslenme uzmanıyız.

Programlarımızla amacımız sizi bütünsel bilgeliğiniz ile tanıştırmak ve mükemmel enerjinizle iç içe yaşamanızı sağlamak. Böylelikle her zaman, her yaşta enerjik, canlı, sağlıklı ve mutlu olabilirsiniz.

Uzun süredir kendinizi ihmal mi ettiniz?

Fazla kiloları vermek, Enerjinizi artırmak, Bedeninizle yeniden barışık olmak, Sindirim sisteminizi iyileştirmek ve Kronik sağlık problemlerinize dur demek mi istiyorsunuz?

Bizler konusunda uzman iki beslenme ve sağlık koçu olarak hazırladığımız programlarla sağlık ve enerjinize kavuşmanız, içinizdeki mucize ile yeniden kavuşmanız için buradayız.

Birbirinden lezzetli tarifler ve kişiye yönelik koçluk desteğiyle yenilenin, enerji dolun, kendi mucizenize tanık olun.

www.sagliklianne.com adresinden ücretsiz sindirim sağlığı anketimizi doldurarak bize ulaşın.

Hikayemiz:

Bizler Burcu ve Nesko aynı çokuluslu şirketin iki ayrı departmanında çalıştığımızı yıllar sonra Amerika’ da iken öğrendik. 10 dakikalık telefon görüşmelerimiz paylaşmak istediklerimiz ve öğrenmek istediklerimizle saatler sürüyordu. Beslenmenin yaşamımızdaki önemini, bütünsel yaklaşımın ve sağlıklı olmanın gıda dışındaki kaynaklarını paylaştıkça müthiş keyif aldığımızı keşfettik.

Öğrenmeye doyamayan, öğrendiklerini paylaşmayı tutku haline getirmiş iki mühendis, iş kadını, beslenme uzmanı, anne, arkadaş, eş ve çocuk olarak bu derin bilgi dağarcığını tüm danışanlarımıza açmaya karar verdik.

Son zamanlarda çokça duyulan ‘’Detox’’, ‘’Diyet’’, ‘’Sağlıklı Gıda’’ ve ‘’Sağlıklı Beslenme’’ ‘’ Katkı Maddeleri’’ gibi kavramları bilimsel olarak öğrenmeniz, kendiniz için en iyi beslenme biçimini bulmanız için bilgi ve tecrübelerimizi aynı platformda birleştirdik.

Bundan sonra sizler için sağlıklı beslenme ve yaşam kolaylıkla uygulanabilir bir süreç ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı olacak. Kilo alıp vermeleriniz, hormonal dengesizlikler, kronik problemler konusunda farkındalığınız ve bilgileriniz artacak, ileriki yıllara daha genç, hafif ve enerjik girebileceksiniz.

Nesko ve Limon Agaci

Nesko Elden

Founder & Chief Energy Officer, MBA

Gıda Mühendisi, Holistik Beslenme Danışmanı, Reiki Master'ı

Bir patlıcanı küçük bir kibritle pişirmeye çalıştığımda 5 yaşındaydım. İlk makarnayı 9 yaşında, kurufasulye pilav yemeğini ise 11 yaşında yapmaya başladım. Doğanın ve bitkilerin şifasını dedemle öğrenmeye başladım. On beş yaşında ise ilk defa meditasyon ile yüksek tansiyonun, ya da panik atağın rahatlatılabileceğini keşfettim.

Çocukluğumdan itibaren yoğun olarak sporla ilgilendim. Profesyonel hentbol oyuncusuydum. Bu arada lisans eğitimimi Gıda Mühendisliği alanında, yüksek lisans eğitimini iş idaresi alanında tamamladım. Dünyaca tanınmış firmalarda gıda satış ve pazarlaması alanında çalıştım. Yine dünyanın farklı yerlerinde stratejik pazarlama, iş geliştirme ve yönetimi konularında danışmanlık yaptım. İkinci çocuğum olduktan sonra sağlığımda önemli problemler baş göstermeye başladı. Kendimi hemen hemen her gün hasta, enerjisiz hissediyordum.

Bu durum bildiğimiz tıbbi yollarla tedavi olmayınca yeni yollar aramaya başladım. Önce evrensel yaşam enerjisi Reiki ile sonra da Bütünsel Beslenme ile tanıştım. Bütünsel Beslenme Kavramını öğrendikten sonra yıllardır bildiğim ancak kendi yaşamımda düzenli uygulamadığım alanları yeniden yaşama almaya başladım. Institute for Integrative Nutrition okulunda 1,5 yıllık Bütünsel Beslenme Eğitimini tamamladım. 2011 Yılından beri Beslenme, Bütünsel Beslenme ve Performansımız üzerine etkileri üzerine çalışıyor ve hizmet veriyorum.

Yaş alsanız da, çocuklarınız olsa da yaşamınız çocukluğunuzdaki ya da gençliğinizdeki kadar mutlu ve enerjik olabilir. Bunu nasıl yapacağınızla ilgili tüm araçları sizlerle paylaşmaktan, hem kendi sağlığınız ve mutluluğunuz için hem de ailenizin sağlık ve mutluluğu için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyorum.

Seyahat etmeyi, spor yapmayı ve izlemeyi, müzik dinlemeyi, çiçekleri, yemek yapmayı, sohbet etmeyi, resim yapmayı severim.

BURCU3

Burcu Beba

Founder & Chief Nutrition Manager, MS

Kimya Mühendisi, Beslenme Uzmanı, Klinik Beslenme doktor adayı

Sürekli hasta olan bir çocuk, yanında ecza deposuyla dolaşan bir gençkız, baş ağrıları, kronik sinüzit, nedeni bilinmeyen rahatsızlıklar, mide-bağırsak problemleriyle yaşayan bir yetişkin. Bunlar bir zamanlar beni tanımlayan sıfatlar ve durumlardı.

Mutlu bir çocuk, kimya mühendisligi mezunu çok uluslu şirketlerde başarılı bir yönetici, eşine, ailesine ve kardeşine düşkün huzurlu bir genç kadın olsam da, yoğun yaşam tempom, onunla beraber çok da sağlıklı olamayan yeme alışkanlıklarım ve vücudumun ihtiyaçlarını dinlemeden yönlendiğim ilaçlar benim enerjimden, sağlığımdan çalıyor beni sürekli hastalanan, yorgun, halsiz biri haline getiriyordu.

Bu döngü ilk çocuğum olana, onunla birlikte beslenme, yaşam şekli ve hayata bakışımı değistirene kadar devam etti. Bu değişiklik diğer büyük değişimleri tetikledi, ve dönen çarklar beni hayattaki büyük tutkumu keşfetmeye götürdü. Minik kardeşime özenle hazırladığım ve sunduğum yemekler, lisedeki meşhur spaghetti partilerim, genç yaşlarda nedense oturup saatlerce hazırlamayı çok sevdiğim diyet listelerimin bu yoldaki ipuçları olduğu ortaya çıktı. Yemek yapmaya, yedirmeye, paylaşmaya, öğretmeye olan çocuklugumdan beri dinmeyen hevesim “beslenme” olarak şekillenip hayatımın baş köşesinde yerini aldı ve 35 yaşında yepyeni bir kariyere, eğitime başlamaya karar verdim. Önce dünyanın en büyük online beslenme okulu olan Institute of Integrative Nutrition’dan 1,5 senelik eğitimle “holistik beslenme danışmanı” derecemi aldım, ardından Northeastern University’de Uygulamalı Beslenme üzerine master’ımı tamamladım. Halen Maryland University of Integrative Health’de Klinik Beslenme üzerine doktoramı yapıyorum. Şu anda değiştirdiğim beslenme ve yaşam tarzım sayesinde 9,5 yaşında kızım ve 9 aylık yeni bebeğimle hayatımın en sağlıklı dönemlerinden birini yaşıyorum, ve hergün bu farkı birlikte çalıştığım danışanlarımın hayatlarında da yaratmanın keyfini yaşıyorum.