Antika Fincan Sergisi – Tülin Çağlar Koleksiyonu

Her şey; bir doğum günümde eşimin ve çocuklarımın bana fincan hediye etmeleri ile başladı. Fincanlar öylesine yaşanmış, öylesine  bakmaya doyamayacağınız güzellikte, zarif ve anlam yüklüydüler ki, devamı kendiliğinden geldi.

Gittiğimiz tüm seyahatlerde önce fincan arar olduk.   Zamanla sayıları artıp vitrinlere sığmayacak hale geldiklerinde, bu güzellikleri dostlarımızla da paylaşmaya karar verdik.

Her fincan bir hayat diye bakarak, böylesine güzel bir hobi edinmeme sebep olan, sergi açmam için beni yüreklendiren ve her zaman ve her koşulda yanımda olan hayatımın anlamları; eşim Hasan, çocuklarım Cansu ve Murat’a ve tüm aileme, en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu kitap amatör ruhla; severek topladığımız fincanlarımızı daha çok kişi ile  paylaşmak üzere hazırlandı.

Sergi  hazırlığının  her  aşamasında  yardımlarını  esirgemeyen,  bilgi  ve  tecrübelerini bizimle paylaşan Alaçatı İbrahim Bey Atölyesi sahibi Engin Özülgen’e, fincanların fotoğraf çekimlerini büyük bir sabır ve titizlikle yapan Mert ve Gül Rüstem’e, özenli ve yol gösterici önerileri ile Yabaneri Matbaacılık’a ve koleksiyonumun zenginleşmesinde katkısı olan tüm dostlarımıza en içten teşekkür, şükran ve sevgilerimle….

Tülin ÇAĞLAR