Türk Kültüründe Şaman İzleri Sergisi – Detaylar

Türk dünyasının ve kadim Türk kültürünün temel taşlarından biri olan Şamanizm, tüm yönleriyle Kuruçeşme Hamam Arts Hub’da açılacak “Şaman İzleri” sergisinde sanatseverleri geçmişten bugüne taşıyacak. 300 yıllık tarihi Osmanlı hamamının restore edilmesiyle sanata kazandırılan Hamam Arts Hub’ta 9 Mart tarihinde açılacak serginin küratörlüğünü Denizhan Özer üstlendi.

İlginç olduğu kadar derin kültür hazinesini de günümüze ulaştıran sergiye; Hüsamettin Koçan, Tomur Atagök, Fevzi Karakoç, Murat İrtem, Selçuk Fergökçe, Nesim Saydın, Nigar Bilgen, Hayri Emrah Ertaş, Akagu Cenk Sertdemir Hale İrtem, Ahmet Özçetin ve Yuko Sönmez gibi sanatçılar katkıda bulundular.

Kadın Kültür Platformu’nun yapımcılığını üstlendiği sergide ayrıca Nesrin Öcal, Berrin Öztoprak, Sabiha Tansu ve Nigar Bilgen gibi koleksiyonerlerin sahip olduğu Şaman kültürüne ait eserler de yer alacak. Sanatçılar: Hüsamettin Koçan Tomur Atagök Fevzi Karakoç Murat İrtem Selçuk Fergökçe Nesim Saydın Nesrin Öcal Berrin Öztoprak Nigar Bilgen Kevser Gürcan Akbaş Serap Başol Hayri Emre Ertaş Akagu Cenk Sertdemir Buğra Karahan Hale İrtem Ahmet Özçetin Yuko Sönmez

Sergi Yapımcısı: Kadın Kültür Platformu Küratör: Denizhan Özer

Sanat içinde yayınlandı