Sadece kot kumaşı kullanarak resim yapan adam: Ian Berry

Resim sadece fırça veya kalemle yapılmıyor, kot kumaşı (denim) kullanarak ortaya olağanüstü çizimler çıkaran Ian Berry’yi ayakta alkışlıyoruz!

Sadece kot kumaşı kullanarak resim yapan adam: Ian Berry

Ian Berry, hikâyesi oldukça ilginç bir isim. Kendisi küçük yaşlardan itibaren resim yapmaya ve fotoğraf çekmeye merak duyan, görsel sanatlarla içli dışlı büyüyen biri. Doğup büyüdüğü Londra’da sanat tarihi ve tasarım üzerine eğitim alan ve fakat kariyeri farklı sektörlerde satış ve pazarlama üzerine ilerleyen Berry, uzun yıllardır çalıştığı bir denim firmasında giderek pazarlama müdürü konumuna kadar yükselmiş.
Yine de içindeki sanat aşkı onu hiç bırakmamış ve en sonunda hem kariyerini hem de sanat aşkını kullanabileceği bir proje geliştirmiş. Berry, sadece ve sadece kot kumaşları, değişik renk kot parçaları kullanarak resimler yapmaya başlamış. İlk birkaç denemesinden sonra ortaya gayet iyi görseller çıkınca bu “resimlerini” internet üzerinden paylaşmaya başlamış ve gelen olumlu yorumlar sonucunda bu hobisine ağırlık vermiş.
Bugün Berry, kotlardan resim yapma konusunda adeta bir uzman! Ortaya çıkardığı resimlerin gerçekten boya, fırça veya kalem kullanılmadan yapıldığına inanmak bir hayli güç. Aşağıdaki fotoğraflara baktığınızda ne demek istediğimizi anlayacaksınız... Bu arada kısa süre önce Ian Berry harika bir kitap yayınladı. 144 sayfalık Denim on Denim adlı kitapta Berry'nin müthiş sanatından harika örnekler yer alıyor.

Kaynak: http://www.postkolik.com/guzel-haberler/sadece-kot-kumasi-kullanarak-resim-yapan-adam-ian-berry

 

Sanat içinde yayınlandı