Uyumsuzluk: Ürün ile Gıda ve Besin

Öğrendiğimiz üzere, yaşamamız gereken çevre ile 21. yüzyılın bize sunduğu gerçeklik ve neden olduğu sonuçlar arasında önemli bir uyumsuzluk var. Dolayısıyla, altı çizilen farklılığa çözümsel bir şekilde yaklaşmak ve uyumsuzluk alanlarını daha da detaylandırmak gerekiyor.

Yaşamımızın başlıca yakıtı olan ve yalnızca fiziksel vücudumuz için değil, aynı zamanda ruhsal zindeliğimiz için de önemli bir rol oynayan gıdadan başlayalım. Besin, refahımızı ve beyin işlevlerimizi yöneten hormonsal faaliyetlerimiz dahil olmak üzere, vücudumuzda meydana gelen tüm kimyasal süreçlerin ardında yatar. Gıda ve besinin doğru şekilde ele alınması çok önemlidir.

Daha çok çiğ ve vegan beslenmeyi sürdürürüz. Pişmiş gıdalar, hayvansal ürünler ve işlenmiş gıdalar bir düşkünlük olarak kabul edilir ve sağlıklı bir beslenmenin bir parçası olarak tavsiye edilmez. Dolayısıyla, düşkünlüğü beslenmemizin makul bir oranında, en fazla %20-30'unda tutmalıyız.

Söz konusu düşkünlük olduğunda, çoğu insan bu konuda çok iyidir ve bu nedenle de bu konuda herhangi bir şey eklememize gerek yok. Bunun yerine, sağlıklı bir beslenmeyi sürdürme ve düşkünlükten kaynaklanan zararı en aza indirme konularına odaklanıyoruz.

The Life Co. 'nun kurucusu Ersin Pamuksüzer'in daha iyi bir yaşama yolculuğunu anlattığı "Hayatınızı Değiştirmek İçin Hızlı Bir Rehber" adlı yayınından alınmıştır.