KURBAN BİLİNCİ

Kurban Bilinci

”Param, sevgim… herhangi bir şeyim yok” demek kurban bilincidir, yokluk bilincidir. Kaynak sensin, herşeyi sana veren kaynak sensin, sana senin gibi bir başkası vermiyor, sensin. Bütünün parçası olmak için çabalamak gerekmiyor, hemde hiç. Sen zaten bütünün parçasısın, hepimiz bütünün parçasıyız ve bunun için hiç bir şey yapmamız gerekmiyor zaten öyleyiz, ayrı değiliz…

Değişim, sadece bu iki noktayı şimdi bilmek ve onaylamakla hemen olur.

1-Kaynak benim… Kaynak olabilmek için çabaya, çalışmaya gerek yoktur, zaten benim içimde..

2-Ben zaten bütünün parçasıyım, hep öyleydim, hep öyle olacağım, bunun için hiç bir şey yapmama gerek yoktur.

3-Parası olmamak diye bir şey yok.. Para, hava gibidir, havaya yok der misin ? O vardır ve her yerdedir. Senin onun yok olmadığını farketmeni, ve onu yaşamına davet etmeni, almanı beklemektedir. Almaya açık olmakla çok ilgilidir ama her şeyi almaya açık olmak.
Sevgiyi, bilgiyi, şefkati, parayı …

Bir de şunu düşün; “Bu kadar büyük bir parasızlığı (sevgisizliği, yokluğu, acıyı vs.. ) yaratabilecek kadar büyük bir yaratıcısın, öyleyse bunun tam tersini varlığı, tam tatmini, zenginliği, neşeyi de yaratabilirsin. Ne kadar büyük bir yaratıcı olduğunu farket .
Ve herkes basit bir seçimle hemen şimdi ondan çıkabilir, hemen şimdi ve burada…

Bir çalışmaya katılacak parası olmayanlara ben şunu söylüyorum; siz sadece bunu seçin-yürekten isteyin, onun parasıda, bolluğuda her şeyide size gelir.
Onu yaratırsınız amacımız bu, senin sorunla gelen kurban bilincini değiştirmek zaten..
Param yok demek de kurban bilincidir, o kurban – yokluk bilincine tutunduğun içindir.

Bunu farkettiğin anda da bu bilinci Senin Kaynak Olduğun bilinciyle değiştirirsin, kurban-yokluk bilincini bırakmayı seçersin ve bunun olması için herşey, tüm olan sana hizmet eder.
Ben çok bereketli bir varlığım dersin, ve öylede olur.

Yazar: Feride Sinem

Kaynak: http://www.sonsuzsifa.com/blog/saglik/kurban-blnc